online football manager


Amiga gry strategiczno-ekonomiczne

1497: Five Years After Amiga game
1497: Five Years After
Christoph Kolumbus Amiga game
Christoph Kolumbus
Civilization Amiga game
Civilization
Colonial Conquest 2 Amiga game
Colonial Conquest 2
Colonization Amiga game
Colonization
Conquestador Amiga game
Conquestador
Genghis Khan Amiga game
Genghis Khan
Gold of the Americas Amiga game
Gold of the Americas
Imperium Amiga game
Imperium
Settlers Amiga game
Settlers
Spoils of War Amiga game
Spoils of War
Stellar Crusade Amiga game
Stellar Crusade
Imperium Amiga Game


Imperium

commercial
English
Imperium klasyczne gry Amiga

1990 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry strategiczno-ekonomiczneIle już było gier o podboju Kosmosu? Zgadza się - za dużo. Więc dla tych, którzy mają ich już dosyć polecam Imperium.

Co prawda jest ona o Kosmosie i dokonujemy jego podboju, ale nie miałem lepszego pomysłu na wstęp. Imperium wygląda jak co najwyżej program do księgowości, ale wbrew pozorom jest grą i to całkiem dobrą. Wstęp jest jak najbardziej sztampowy - kilka imperiów dąży do zawładnięcia Wszechświatem, a my, jako przywódca jednego z nich zaczynamy na Ziemi z niewielką flotą i staramy się zaznaczyć swoje miejsce w tej pogoni za nowymi planetami.

Tym, co wyróżnia tę grę wśród innych jest to, że poza tworzeniem nowych klas statków i atakowaniem kolejnych planet, możemy prowadzić dyplomację (obejmującą także wprowadzanie ceł na eksport i import towarów), zarządzać gospodarką (np. poprzez dotacje dla poszczególnych planet), rozwój gospodarczy i intelektualny cywilizacji (a także kulturalny). Ponadto z zestawu dostępnych nam ludzi musimy wybrać najwłaściwszych na posady ambasadorów, dowódców flot i przywódców planet, co brzmi tylko prosto, bo musimy wziąć pod uwagę różne aspekty zanim wyślemy kogoś z ważną misją. A, i jeszcze trzeba pamiętać o tym, że co jakiś czas czekają nas jeszcze wybory, żebyśmy utrzymali się u władzy...

Oprawa jest toporna, więc na Kosmos jako taki nie popatrzymy sobie, ale za to uwzględnienie polityki, wojskowości, edukacji, kultury, przemysłu i jeszcze kilku innych dziedzin w jednej grze daje całkiem ciekawy efekt (jeżeli oczywiście ktoś to lubi).


Ocena ogólna 3/5
◼◼◼◻◻
Grafika
◼◻◻◻◻
Dżwięki
◼◻◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◻◻


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Imperium zrzuty ekranu


Imperium klasyczne gry AmigaImperium klasyczne gry AmigaImperium klasyczne gry AmigaImperium klasyczne gry AmigaImperium klasyczne gry AmigaImperium klasyczne gry Amiga