multiplayer online soccer manager


Amiga gry samochodowe

City Cars Amiga game
City Cars
Formula 1 3D Amiga game
Formula 1 3D
Formula One Grand Prix Amiga game
Formula One Grand Prix
Grand Prix Circuit Amiga game
Grand Prix Circuit
Indianapolis 500 Amiga game
Indianapolis 500
Lombard RAC Rally Amiga game
Lombard RAC Rally
Lotus Amiga game
Lotus
Lotus Esprit Turbo Challenge 2 Amiga game
Lotus Esprit Turbo Challenge 2
Rajd przez Polskę Amiga game
Rajd przez Polskę
Stunt Car Racer Amiga game
Stunt Car Racer
Toyota Celica Amiga game
Toyota Celica
Vroom Amiga game
Vroom
Work’s Team Rally Amiga game
Work’s Team Rally
Xtreme Racing Amiga game
Xtreme Racing
Formula One Grand Prix Amiga Game


Formula One Grand Prix

commercial
Formula One Grand Prix klasyczne gry Amiga

1992 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry samochodoweFormula One Grand Prix (wraz z Indianapolis 500) było pierwszą grą wyścigową, która zawierała prawdziwe zasady fizyki do symulacji zachowania samochodu - Geoff Crammond, twórca gry, posiadał wykształcenie w zakresie fizyki oraz inżynierii i postanowił wykorzystać swoją wiedzę doo programowania gry o wysokim poziomie realizmu. Ale Formula One Grand Prix, w przeciwieństwie do Indy 500, oferowało nie tylko wszystkie tory Formuły 1, ale także opcję rozegrania całego sezonu, co znacznie podnosiło grywlaność.

Mimo że grafika 3D w formie wektoró wciąż nie była w stanie realistycznie symulować świata, to dynamika gry i dostępne opcje sprawiły, że Formula One Grand Prix odniósł ogromny sukces. Nie tylko byliśmy w stanie zmienić ustawienia samochodu (skrzydła, hamulce, opony, przełożenia skrzyni biegów), ale także mogliśmy zobaczyć i poczuć zmianę w zachowaniu samochodu po tych zmianach. Dodatkowe opcje dawały szansę nowym graczom na rozpoczęcie z pewnym wsparciem (np. automatyczna skrzynia biegów, automatyczne hamulce, wyświetlanie optymalnej linii jazdy, itp). Kolejną fajną opcją był edytor, który pozwalał nam zmienić nazwy wszystkich zespołów i wszystkich kierowców w grze (z przyczyn prawnych wszystkie były wymyślone, ale dzięki edytorowi mogliśmy przywrócić prawdziwe).

Klasyczna gra, która była olbrzymim skokiem technologicznym i wraz z kolejnymi częściami serii nadal jest najbardziej udaną grą wyścigową o Formule 1.


Ocena ogólna 5/5
◼◼◼◼◼
Grafika
◼◼◼◻◻
Dżwięki
◼◼◼◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◼


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Formula One Grand Prix wideo


Formula One Grand Prix zrzuty ekranu


Formula One Grand Prix klasyczne gry AmigaFormula One Grand Prix klasyczne gry AmigaFormula One Grand Prix klasyczne gry AmigaFormula One Grand Prix klasyczne gry AmigaFormula One Grand Prix klasyczne gry AmigaFormula One Grand Prix klasyczne gry AmigaFormula One Grand Prix klasyczne gry AmigaFormula One Grand Prix klasyczne gry Amiga