online football manager


Amiga gry planszowe

Battleships II Amiga game
Battleships II
Hotel Manager Amiga game
Hotel Manager
Stratego Amiga game
Stratego
Stratego Amiga Game


Stratego

commercial
English
Stratego klasyczne gry Amiga

1991 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry planszowePierwsze gry strategiczne powstały w celu szkolenia oficerów, natomiast z czasem przekształciły się głównie w formę rozrywki.
Jednakże patrząc na Stratego można dojść do wniosku, że postęp w rozwoju tego gatunku już dawno się zatrzymał (bo tzw. strategii czasu rzeczywistego za prawdziwe strategie uznawać nie można). Jak widać na obrazkach mamy tu do czynienia z typową grą planszową przeniesioną na ekran komputera bez większych poprawek. Natomiast to, czego nie widać, to to, że w porównaniu ze Stratego szachy, to dziecinna zabawa.
Obie, stojące naprzeciw siebie armie, składają się z żołnierzy o różnych rangach - im niższy numer, tym większa siła tej jednostki. Są też jednostki szpiegów oraz bomby. Brzmi to mało ciekawie, ale dopóki nie zasiądzie się do samej gry. Zacznijmy od tego, że nie widzimy figur przeciwnika (tzn. jaką mają siłę i czy przypadkiem nie są bombami). Po drugie jedynym sposobem na podejrzenie, z jaką figurą mamy do czynienia, jest zaatakowanie jej (do takich samobójczych misji nadają się najsłabsze jednostki, mogące się szybko poruszać, lub też szpiedzy). Bardzo ważne jest też rozstawienie sił na początku - czy lepiej w pierwszych liniach ustawić słabsze jednostki, żeby zebrały pierwsze uderzenie przeciwnika, czy silniejsze, żeby samemu przejąć inicjatywę.
Wszystko prezentuje się całkiem zgrabnie i mimo, że rozgrywka bywa dosyć długa, siedziałem przy niej godzinami (naprawdę).


Ocena ogólna 4/5
◼◼◼◼◻
Grafika
◼◼◼◻◻
Dżwięki
◼◻◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◻


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Stratego zrzuty ekranu