multiplayer online soccer manager


Amiga gry logiczne

Explorer Amiga game
Explorer
Locomotion Amiga game
Locomotion
Zaklęta Wyspa Amiga game
Zaklęta Wyspa
Locomotion Amiga Game


Locomotion

commercial
German
Locomotion klasyczne gry Amiga

1992 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry logiczneSzczerze mówiąc, to nie mam zupełnej pewności, czy ta gra kwalifikuje się do gatunku logicznych, bo właściwie ma ona więcej wspólnego chociażby z Kennedy Approach lub Rush Hour niż grami typowo logicznymi.

Pomysł na tę grę jest bardzo stary (przynajmniej tak stary jak komputery 8-bitowe). Mamy tutaj planszę wypełnioną połączonymi ze sobą, a czasami krzyżującymi się torami kolejowymi oraz kilka stacji. A skoro są tory i stacje, to muszą być też ciuchcie. I właśnie na prowadzeniu tych ostatnich polega cała gra. Obok nich pojawiają się litery oznaczające stację, do której mamy je doprowadzić. Czasami wymaga to nie lada wysiłku, szczególnie na wyższych poziomach trudności, gdzie tory są jeszcze bardziej zagmatwane, pociągów więcej, a czasu dostępnego na przeprowadzenie ich wcale nie za dużo. I w zasadzie to wszystko, co trzeba wiedzieć siadając do Locomotion - wystarczy kilka minut żeby zrozumieć wszystkie zasady, a następnych kilka, żeby na długie godziny przykuć się do tej gry.

Oprawa nie jest za specjalna, ale pokażcie mi taką grę logiczną, która poraża swoim wyglądem. Natomiast grywalność bardzo wysoka - niby dla dzieci, niby nic fikuśnego, ale ani się człowiek obejrzy jak dochodzi druga w nocy, a on prawie skończył 12 poziom. Krótko mówiąc: polecam!


Ocena ogólna 4/5
◼◼◼◼◻
Grafika
◼◼◼◻◻
Dżwięki
◼◼◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◼


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Locomotion wideo


Locomotion zrzuty ekranu