online football manager


Amiga gry strategiczno-ekonomiczne

1497: Five Years After Amiga game
1497: Five Years After
Christoph Kolumbus Amiga game
Christoph Kolumbus
Civilization Amiga game
Civilization
Colonial Conquest 2 Amiga game
Colonial Conquest 2
Colonization Amiga game
Colonization
Conquestador Amiga game
Conquestador
Genghis Khan Amiga game
Genghis Khan
Gold of the Americas Amiga game
Gold of the Americas
Imperium Amiga game
Imperium
Settlers Amiga game
Settlers
Spoils of War Amiga game
Spoils of War
Stellar Crusade Amiga game
Stellar Crusade
Settlers Amiga Game


Settlers

commercial
English
Settlers klasyczne gry Amiga

1993 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry strategiczno-ekonomiczneDawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma rzekami (spokojnie, dalej ten tekst nabierze nieco rozpędu) stał sobie samotny zamek. Pewnego pięknego dnia wyszło z niego kilku dżentelmenów, z zawodu drwali, i zaczęli wycinać lasy wokół murów, żeby mieć budulec na nowy spichlerz, a jak coś zostanie, to może nawet na piekarnię.

Podejrzewam, że większości ludzi nie trzeba przedstawiać tej gry, ale w końcu skoro już tu jestem... Settlers należą do bardzo popularnego dzisiaj garunku gier czasu rzeczywistego, ale w roku 1993 była to prawdziwa nowość. Całe wprowadzenie w temat jest dosyć krótkie - mamy zamek i jego przyległości, a wskazując odpowiednie miejsce możemy budować różne przybytki służące rozwojowi naszej społeczności. Na początek będą to domki kamierniarzy i drwali, którzy dostarczą nam budulca, warownie, które będą strzegły i przesuwały nasze granice, kopalnie, piekarnie, świniarnie, spichlerze, zbrojownie itd. itp. Cel jest właściwie tylko jeden - pokonać pozostałe rozwijające się na tym terenie królestwa, a potem awansować na wyższy poziom i... no, w zasadzie to zaczynać od nowa. I tak aż do...

Niewiele złego można powiedzieć o tej grze - dobra grafika, dobre dźwięki, na ekranie wszystko się rusza i wydaje się po prostu żyć swoim życiem. Nie sądzę, żeby miała się też zbyt szybko znudzić, bo choć kolejne poziomy wyglądają niemal identycznie, to wraz ze wzrostem umiejętności konkurentów gra staje się naprawdę trudna.


Ocena ogólna 5/5
◼◼◼◼◼
Grafika
◼◼◼◼◼
Dżwięki
◼◼◼◼◻
Grywalność
◼◼◼◼◼


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Settlers wideo


Settlers zrzuty ekranu