online football manager


Amiga gry strategiczno-ekonomiczne

1497: Five Years After Amiga game
1497: Five Years After
Christoph Kolumbus Amiga game
Christoph Kolumbus
Civilization Amiga game
Civilization
Colonial Conquest 2 Amiga game
Colonial Conquest 2
Colonization Amiga game
Colonization
Conquestador Amiga game
Conquestador
Genghis Khan Amiga game
Genghis Khan
Gold of the Americas Amiga game
Gold of the Americas
Imperium Amiga game
Imperium
Settlers Amiga game
Settlers
Spoils of War Amiga game
Spoils of War
Stellar Crusade Amiga game
Stellar Crusade
Gold of the Americas Amiga Game


Gold of the Americas

commercial
English
Gold of the Americas klasyczne gry Amiga

1990 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry strategiczno-ekonomiczneByło już całkiem sporo gier o podboju Nowego Świata i wszystkie w zasadzie były dość zbliżone do siebie. Na szczęście są jeszcze takie wyjątki, jak chociażby Gold of the Americas.

W zasadzie dosyć trudno było mi przypisać ten tytuł do jakiejś kategorii, głównie ze względu na to, że właściwie najwięcej ma wspólnego z grami planszowymi. Ostatecznie podciągnąłem ją pod strategiczno-ekonomiczne, a dlaczego, to mam nadzieję wyjdzie na jaw w dalszej części tego tekstu. Podstawowy scenariusz jest dosyć typowy - Anglia, Francja, Hiszpania i Portugalia (czyli najwięskze morskie potęgi XVI. i XVII. wieku) rozpoczynają walkę o dominację na nowo odkrytych kontynentach amerykańskich. Ich powierzchnie zostały podzielone na rejony (nie do końca wiem według jakiego klucza, ale to nie jest istotne), które mogą być przez nas albo zasiedlone, albo ograbione, albo też podbite przez nasze siły lądowe. Oczywiście celem jest zajęcie jak największych terenów, a co za tym idzie zdobycie jak największych bogactw na eksploatacji kolonii.

Oczywiście w grze występują jeszcze różnego rodzaju udziwnienia (jak chociażby piraci, czy też zrywy niepodległościowe poszczególnych obszarów), co w połączeniu z może i nie bardzo efektownym, ale mimo wszystko niezłym, szkieletem rozgryki, daje grę na całkiem przyzwoitym poziomie.


Ocena ogólna 3/5
◼◼◼◻◻
Grafika
◼◼◻◻◻
Dżwięki
◼◼◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◻◻


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Gold of the Americas zrzuty ekranu