online football manager


Amiga gry strategiczno-ekonomiczne

1497: Five Years After Amiga game
1497: Five Years After
Christoph Kolumbus Amiga game
Christoph Kolumbus
Civilization Amiga game
Civilization
Colonial Conquest 2 Amiga game
Colonial Conquest 2
Colonization Amiga game
Colonization
Conquestador Amiga game
Conquestador
Genghis Khan Amiga game
Genghis Khan
Gold of the Americas Amiga game
Gold of the Americas
Imperium Amiga game
Imperium
Settlers Amiga game
Settlers
Spoils of War Amiga game
Spoils of War
Stellar Crusade Amiga game
Stellar Crusade
Genghis Khan Amiga Game


Genghis Khan

commercial
English
Genghis Khan klasyczne gry Amiga

1987 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry strategiczno-ekonomiczneKlasyczna gra strategiczna z elementami ekonomicznymi rozgrywająca się w czasach, gdy Genghis Khan był jeszcze uważany za miłego i porządnego chłopca, a określenie "horda" nie występowało w słownikach Europejczyków.

W tej grze możemy dokonywać albo podboju plemion mongolskich (jako przywódca jednego z nich) albo całego ówczesnego świata (wtedy zaczynamy albo jako przywódca Mongołów, Anglików, Japonii, itp). Jednakże każda ekspansja wymaga dokładnego zaplanowania, a przede wszystkim uporządkowania spraw wewnątrz kraju. Dlatego też na początek trzeba zająć się ekonomią, odpowiednim rozdziałem ludności na potrzeby rolnictwa, wojska i "przemysłu".

Każdy kraj ma swoją specjalność (np. wytwarzanie skór albo płótna), której efekty można sprzedawać zagranicznym kupcom, a w zamian za to najmować wojska, kupować broń albo rzeczy potrzebne do rozwoju społeczeństwa. Poza tym trzeba dbać o swój własny rozwój (podobnie jak w grach RPG mamy tu określone swoje parametry indywidualne, jak charyzma, czy posługiwanie się bronią).

Natomiast sama ekspansja jest już czymś zupełnie innym - trzeba zabezpieczyć prowiant dla całej armii na czas kampanii, wziąć pod uwagę to, że podczas gdy nasze wojska będą za granicą sąsiedzi mogą wpaść z niezapowiedzianą zbrojną wizytą, zagrabić to i owo, a może nawet zostać na dłużej. Poza tym prowadzimy dyplomację (w celu zawarcia korzystnego sojuszu możemy na przykład doprowadzić do małżeństwa jednego z naszych dzieci), a także z braku lepszego zajęcia możemy zadbać o powiększenie się rodziny.

O tej grze można by napisać chyba książkę. Wygląda stosownie do swojego wieku, ale uwzględnia znacznie więcej elementów niż np. Civilization - jest to gra typu grand strategy, gdzie musimy dbać o wiele aspektów społeczeństwa i każdy ruch dobrze przemyśleć.


Ocena ogólna 4/5
◼◼◼◼◻
Grafika
◼◼◻◻◻
Dżwięki
◼◼◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◻◻


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Genghis Khan wideo


Genghis Khan zrzuty ekranu


Genghis Khan klasyczne gry AmigaGenghis Khan klasyczne gry AmigaGenghis Khan klasyczne gry AmigaGenghis Khan klasyczne gry AmigaGenghis Khan klasyczne gry Amiga