online football manager


Amiga gry strategiczno-ekonomiczne

1497: Five Years After Amiga game
1497: Five Years After
Christoph Kolumbus Amiga game
Christoph Kolumbus
Civilization Amiga game
Civilization
Colonial Conquest 2 Amiga game
Colonial Conquest 2
Colonization Amiga game
Colonization
Conquestador Amiga game
Conquestador
Genghis Khan Amiga game
Genghis Khan
Gold of the Americas Amiga game
Gold of the Americas
Imperium Amiga game
Imperium
Settlers Amiga game
Settlers
Spoils of War Amiga game
Spoils of War
Stellar Crusade Amiga game
Stellar Crusade
Civilization Amiga Game


Civilization

commercial
English
Civilization klasyczne gry Amiga

1992 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry strategiczno-ekonomiczneJedna z najbardziej znanych gier strategiczno-ekonomicznych, która po premierze nie miała sobie równych.

Zaprojektowana przez Sida Meiera Civilization łączy w sobie elementy wielu różnych gier i chyba dlatego bardzo szybko zyskała sławę. Przede wszystkim celem gry jest rozwinięcie własnej cywilizacji, co było już wcześniej symulowane w innych grach, ale Civilization była pod wieloma względami rewolucyjna. Aby to osiągnąć swój cel, czyli zbudować cywilizację potężniejszą niż wszystkie inne, wznosimy budowle potrzebne do rozwoju, kierujemy pracami wynalazców, dbamy o obronność i żyzność gleb, budujemy drogi, eksplorujemy świat, aby odnaleźć atrakcyjne tereny i założyć kolejne miasta.

Z czasem, kiedy już osiągniemy odpowiedni poziom rozwoju, możemy rozpocząć wyprawy mające na celu odkrywanie coraz dalszych zakamarków planety, innych kontynentów, innych cywilizacji, nawiązywać kontakty dyplomatyczne, prowadzić wojny na dużą skalę, zajmować strategiczne tereny, walczyć z rewoltami wybuchającymi w miastach... I tak mógłbym wymieniać jeszcze długo. Generalnie musimy dbać o niemal każdy aspekt rozwoju naszego ludu, a potem o to, żeby to właśnie nasza nacja zawładnęła całym światem.

Gra wygląda dosyć zwyczajnie, ale diabeł siedzi tu raczej w tym, co dzieje się poza ekranem, czyli precyzyjną symulacją rozwoju cywilizacji. Jedną z nowości Civilization była stosowana do dziś w podobnych grach drabinka rozwoju - aby wynaleźć nową technologię musisz np. najpierw posiąść jakąś wiedzę, zbudować wynalazek lub też opanować inną technologię, która stanie się podwaliną tego, do czego zmierzałeś. Dzięki tak prostej, a jednocześnie złożonej budowie każda rozgrywka może być zupełnie inna.


Ocena ogólna 5/5
◼◼◼◼◼
Grafika
◼◼◼◼◻
Dżwięki
◼◼◼◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◼


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Civilization zrzuty ekranu


Civilization klasyczne gry AmigaCivilization klasyczne gry AmigaCivilization klasyczne gry AmigaCivilization klasyczne gry AmigaCivilization klasyczne gry Amiga