multiplayer online soccer manager


Amiga gry strategiczne

Action Stations! Amiga game
Action Stations!
Air Force Commander Amiga game
Air Force Commander
Air Force Commander WWII Amiga game
Air Force Commander WWII
Annals of Rome Amiga game
Annals of Rome
Arnhem Amiga game
Arnhem
Balance of Power Amiga game
Balance of Power
Bismarck Amiga game
Bismarck
Brigade Commander Amiga game
Brigade Commander
Champion of the Raj Amiga game
Champion of the Raj
Charge of the Light Brigade Amiga game
Charge of the Light Brigade
Conflict Europe Amiga game
Conflict Europe
Conflict Korea Amiga game
Conflict Korea
Dominium Amiga game
Dominium
Dreadnoughts Amiga game
Dreadnoughts
Empire Amiga game
Empire
Fields of Battle Amiga game
Fields of Battle
Fighter Command Amiga game
Fighter Command
Final Conflict Amiga game
Final Conflict
Gettysburg Amiga game
Gettysburg
Harpoon Amiga game
Harpoon
Kingdoms of England II: Vikings Amiga game
Kingdoms of England II: Vikings
Main Battle Tank Amiga game
Main Battle Tank
Nam 1965-75 Amiga game
Nam 1965-75
Perfect General Amiga game
Perfect General
Rise of the West Amiga game
Rise of the West
Roadwar 2000 Amiga game
Roadwar 2000
Sabre Team Amiga game
Sabre Team
Stalingrad Amiga game
Stalingrad
Storm Across Europe Amiga game
Storm Across Europe
Harpoon Amiga Game


Harpoon

commercial
English
Harpoon klasyczne gry Amiga

1989 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry strategiczneHarpoon to jedna z tych gier, bez których może i dałoby się żyć, ale w sumie to nie byłoby to prawdziwe życie. Harpoon, to strategia, która przez pewien czas była używana do szkolenia kadetów US Navy, co powinno być wystarczającą rekomendacją do pokazania stopnia zaawansowania tej gry.

W skrócie można powiedzieć, że jest to gra symulująca III wojnę światową na morzu, ale tak naprawdę byłoby to znaczne uproszczenie, gdyż mamy tu do czynienia z operacjami na dużą skalę z użyciem najnowocześniejszego uzbrojenia (a przynajmniej jak na rok premiery gry), czyli okrętów nawodnych, podwodnych, śmigłowców i samolotów, a czasami także broni atomowej. W zależności od dysku ze scenariuszami działamy na Północnym Atlantyku, Morzu Śródziemnym, Oceanie Indyjskim lub też na akwenie GIUK (czyli trójkąt Grenlandia, Islandia, Wielka Brytania). Możemy wybrać stronę konfliktu, czyli możemy kierować flotą NATO lub ZSRR (tak, wtedy jeszcze istniało ZSRR). Na każdym z akwenów mamy do dyspozycji szeroki wachlarz misji, które razem tworzą całościowy scenariusz wojny. Niektóre z nich dotyczą starć niewielkich zgrupowań, a w innych kierujemy działaniami dużych flot i całych zastępów samolotów.

Do gry dołączono bogaty zestaw opisów do poszczególnych klas okrętów, samolotów i śmigłowców występujących po obu stronach, co jest o tyle istotne, że niemal każdy z tych parametrów ma wpływ (albo powinien) na podejmowane przez nas kroki. Zależnie od scenariusza możemy np. dowodzić kutrami rakietowymi z Norwegii, grupą amerykańskich lotniskowców atakujących zajętą przez Rosjan Islandię, Francuzami prowadzącymi krucjatę przeciwko Libii, albo rosyjską Flotą Czarnomorską, próbującą przebić się na wody Morza Śródziemnego. Każdy scenariusz ma jeszcze dodany element losowy, przez co rzadko się zdarza, aby rozgrywka miała dokładnie taki sam przebieg.

Sposób rozgrywania scenariuszy stanowi coś pomiędzy tradycyjną strategią a strategią czasu rzeczywistego (RTS) - możemy sterować szybkością upływania czasu (co jest zrozumiałe kiedy scenariusz może symulować kilkudniowe starcia), ale wszelkie posunięcia jednostek na mapie odbywają się na bieżąco. Wszystko rozgrywane jest na mapach, ale zarówno dokładność symulacji, jak i posunięta aż do przesady dbałość o szczegóły stawia ten program wśród najlepszych gier w historii. Trudno aż streścić w kilku słowach głębię tej symulacji, na jak wiele rzeczy mamy wpływ i na ile trudne bywają niektóre scenariusze oraz jak udanie pokazano tutaj odwieczny problem każdego dowódcy - nierzadko trzeba bazować na danych nieaktualnych i podejmować decyzje przewidując kroki przeciwnika.


Ocena ogólna 5/5
◼◼◼◼◼
Grafika
◼◼◻◻◻
Dżwięki
◼◼◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◼


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Harpoon wideo


Harpoon zrzuty ekranu