multiplayer online soccer manager


Amiga gry RPG

Ambermoon Amiga game
Ambermoon
Dungeon Master Amiga game
Dungeon Master
Ishar: Legend of the Fortress Amiga game
Ishar: Legend of the Fortress
Legends of Lothian Amiga game
Legends of Lothian
Omega Amiga game
Omega
Roadwar 2000 Amiga game
Roadwar 2000
Omega Amiga Game


Omega

freeware
English
Omega klasyczne gry Amiga

1989 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry RPG"Dlaczego nie lubię gier" autorstwa Adama "Frey" Barczyńskiego, akt 1, scena 1. Po pierwsze są one bardzo monotonne, po drugie są monotonne, a po trzecie nic się w nich nie dzieje. Ciągle tylko korytarze, drzwi, następne korytarze i brzydko pachnące stwory. No, oczywiście wyjątkiem jest Omega, przy której spędziłem wiele dni i jeszcze więcej nocy.

"Dlaczego?" zapytacie. Tak, przede wszystkim dlatego, że nie mam życia. Ale właściwie dla ludzi mnie podobnych powstała ta gra. Oczywiście są tu podziemia, dziwne stwory, skarby do odnalezienia i kolejne poziomy wtajemniczenia do osiągnięcia, ale poza tym Omega w niczym nie przypomina innych RPG-ów. Przede wszystkim nie mamy tutaj wyznaczonego żadnego konkretnego zadania - nie musimy nigdzie dojść, ani nikogo pokonać (a przynajmniej nie od razu). Po prostu wchodzimy do Rampart City z pewną (i to nie za dużą) ilością złota i reszta zależy już od nas. Są tutaj sklepy, knajpy, kasyno, zbrojmistz, biblioteka, szkoła, siłownia (tak przynajmniej trzeba ją określić), świątynia, cmentarz, zamek władcy, bank, arena do walk gladiaorów oraz więzienie i koszary legionistów (nie razem, chociaż właściwie poziom luksusu w obu jest chyba dosyć zbliżony). I co z tego wszystkiego? Dokładnie nic, bo jak już mówiłem twórcy niczego nam nie narzucili. Jeżeli chcemy, to możemy spróbować swoich sił w walkach gladiatorów (są nieźle płatne), szukać skarbów w ukrytych w górach jaskiniach, przystąpić do legionu albo wejść na drogę występku (gilda złodziei ma swoje posiedzenia codziennie między 19.00 a 22.00 w świetlicy parafialnej, ale trudno się tam wkupić). Oczywiście poza miastem możemy wałęsać się (żadna aluzja) po krainie i, dajmy na to, kraść konie (a przynajmniej próbować) albo po prostu zostać podróżnikiem.

Grafika praktycznie rzecz biorąc nie istnieje (w normalnej wersji jest to semi-grafika złożona ze znaków kodu ASCII), a muzyki po prostu nie ma (nawet semi-muzyki). Co prawda, jak widać na obrazkach, były też wersje z grafiką, ale nie były tak udane, jak "tekstowe" (dziwne, ale prawdziwe).


Ocena ogólna 4/5
◼◼◼◼◻
Grafika
◼◻◻◻◻
Dżwięki
◻◻◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◼


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Omega zrzuty ekranu


Omega klasyczne gry AmigaOmega klasyczne gry AmigaOmega klasyczne gry AmigaOmega klasyczne gry Amiga