multiplayer online soccer manager


Amiga gry RPG

Ambermoon Amiga game
Ambermoon
Dungeon Master Amiga game
Dungeon Master
Ishar: Legend of the Fortress Amiga game
Ishar: Legend of the Fortress
Legends of Lothian Amiga game
Legends of Lothian
Omega Amiga game
Omega
Roadwar 2000 Amiga game
Roadwar 2000
Ishar: Legend of the Fortress Amiga Game


Ishar: Legend of the Fortress

commercial
English / German / Italian / French
Ishar: Legend of the Fortress klasyczne gry Amiga

1992 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry RPGGry RPG mają to do siebie, że w zasadzie wszystkie są takie same, ale właściwie, to zupełnie różne. Chodzi zawsze o to samo - żeby chodzić. No i czasami walczyć, jeżeli będzie trzeba (a zawsze trzeba).

Ishar być może niestety, a może na szczęście, jest bardzo typowym przedstawicielem gatunku. W pewnej krainie (na potrzeby tej opowieści nazwijmy ją X) panował dobry władca (nazwijmy go Y). Niestety Y został pokonany przez czarny charakter (dla odróżnienia oznaczymy go jako Z). Na lud (no, powiedzmy L) padł blady strach (S). Na szczęście znalazł się czarnoksiężnik (nazwijmy go B12), który oświecił ciemnego chłopa (CC, w tej roli gracz), iż ten, kto odnajdzie legendarny kamień Ishar (I) będzie mógł objąć we władanie cały świat. Po co? Tego nie powiedział.
Tak więc CC wyrusza przez X, by odnaleźć I i dzięki niemu wyzwolić L spod władzy Z. Na swojej drodze napotka on wioski, w których może werbować nowych członków swojej drużyny, kupować uzbrojenie, posilać się, nocować itp. Oczywiście nie zabraknie i przeciwników, a będą nimi poplecznicy złego Z (czyli PZZ).

Cały symulowany świat prezentuje się całkiem nieźle (wprawdzie można nieco zarzucić animacji, ale na szczęście nie jest ona aż tak zła, żeby zniechęcała do samej gry). Jeżeli chodzi o sterowanie, to miejscami bywa nieco trudno (przynajmniej dla mnie). Ocena grywalności jest zależna od tego, czy do Ishar zasiądzie znawca gier RPG, czy ktoś początkujący (jak ja).


Ocena ogólna 4/5
◼◼◼◼◻
Grafika
◼◼◼◼◻
Dżwięki
◼◼◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◻


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Ishar: Legend of the Fortress wideo


Ishar: Legend of the Fortress zrzuty ekranu