multiplayer online soccer manager


Amiga gry przygodowe

Catacomb Amiga game
Catacomb
Dreamweb Amiga game
Dreamweb
Escape from Colditz Amiga game
Escape from Colditz
Flight of the Amazon Queen Amiga game
Flight of the Amazon Queen
Guerilla in Bolivia Amiga game
Guerilla in Bolivia
Hanger 18 Amiga game
Hanger 18
Hunter Amiga game
Hunter
Lords of Time Amiga game
Lords of Time
Lost Patrol Amiga game
Lost Patrol
Murders in Venice Amiga game
Murders in Venice
Pirates! Amiga game
Pirates!
UFO: Enemy Unclothed Amiga game
UFO: Enemy Unclothed
UFO: Enemy Unknown Amiga game
UFO: Enemy Unknown
Uropa2 Amiga game
Uropa2
UFO: Enemy Unknown Amiga Game


UFO: Enemy Unknown

commercial
English
UFO: Enemy Unknown klasyczne gry Amiga

1994 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry przygodoweGra będąca odzwierciedleniem wiedzy amerykańskich ufologów (a przynajmniej ludzi za takich się uważających).
Organizacja X-Com zajmuje się śledzeniem w ziemskiej atmosferze niezidentyfikowanych obiektów latających. Jeżeli uda im się któryś strącić, albo przyłapać na ziemi, natychmiast wysyłają ekipę żołnierzy, którzy mają zebrać wszelkie rzeczy, jakie zostały po Obcych, ewentualnie ich zwłoki, a najlepiej żywe osobniki. Tak się tylko zaczyna, bo z czasem statków Obcych jest coraz więcej, są one coraz większe, na pokładach znajdują się coraz groźniejsze rasy, a na dodatek zaczynają zakładać podziemne bazy na powierzchni Ziemi. Jak by tego było mało fundusze X-Comu zależą od nastrojów w poszczególnych krajach oraz od tego, jak dobrze są one przez nas chronione.
Gra łączy w sobie strategię i strzelaninę z podziałem na tury. Poza walką w miejscach rozbitych statków musimy też ratować miasta napadnięte przez Obcych, przejmować ich technologię, ulepszać nasz sprzęt, planować położenie następnych baz, poszukiwać i niszczyć bazy Obcych.
Oprawa nie stanowi najmocniejszej strony gry, ale dzięki niezwykłej atmosferze i wysokiej grywalności UFO: Enemy Unknown należy do najlepszych gier w historii Amigi.


Ocena ogólna 5/5
◼◼◼◼◼
Grafika
◼◼◼◼◻
Dżwięki
◼◼◼◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◼


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

UFO: Enemy Unknown wideo


UFO: Enemy Unknown zrzuty ekranu


UFO: Enemy Unknown trivia


MicroProse problems
During the production of UFO: Enemy Unknown MicroProse was already in difficult financial situation and the company was preparing for merger with, or rather takeover by, Spectrum HoloByte. Originally the project was put on hold during the process, but the creators decided to work on it anyway, so the new owners would be put in front of already finished project, so they could hardly cancel it.