multiplayer online soccer manager


Amiga gry przygodowe

Catacomb Amiga game
Catacomb
Dreamweb Amiga game
Dreamweb
Escape from Colditz Amiga game
Escape from Colditz
Flight of the Amazon Queen Amiga game
Flight of the Amazon Queen
Guerilla in Bolivia Amiga game
Guerilla in Bolivia
Hanger 18 Amiga game
Hanger 18
Hunter Amiga game
Hunter
Lords of Time Amiga game
Lords of Time
Lost Patrol Amiga game
Lost Patrol
Murders in Venice Amiga game
Murders in Venice
Pirates! Amiga game
Pirates!
UFO: Enemy Unclothed Amiga game
UFO: Enemy Unclothed
UFO: Enemy Unknown Amiga game
UFO: Enemy Unknown
Uropa2 Amiga game
Uropa2
Pirates! Amiga Game


Pirates!

commercial
English
Pirates! klasyczne gry Amiga

1990 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry przygodoweNiewiele jest takich gier, jak Pirates!, a przynajmniej dokładnie takich. W zasadzie mamy tu do czynienia ze zwykłą zręcznościówką, ale jak bardzo łatwo można się przekonać pod niemal każdym względem jest ona niezwykła.

Zacznijmy od treści - w połowie XVI. wieku na Karaibach zaczęły rozwijać się kolonie państw europejskich takich, jak Anglia, Francja, czy w nieco mniejszym stopniu także Holandia. Były one konkurencją dla Hiszpanów, więc jak łatwo przewidzieć dochodziło w związku z tym do mniejszych, a potem coraz większych starć, ale dominacja Kastylii przez wiele lat była bezsprzeczna. Dlatego też nie posiadające tak licznych flot państwa korzystały nierzadko z usług najmowanych piratów, aby uszczknąć choć troszkę bogactw, jakie Hiszpanie wywozili z Nowego Świata. Z czasem ludzie ci poprzez napady na statki i miasta dorabiali się fortun i rośli w siłę, przez co te państwa, które wcześniej im płaciły, musiały organizować floty ścigające zbyt zuchwałych korsarzy.

Co więc może być celem gry Pirates!? Oczywiście dorabianie się bogactw i rośnięcie w siłę. Źródeł bogactwa jest bez liku, ale podstawowym pozostaje ograbianie statków pływających pod obcymi banderami (a nierzadko także pod naszą własną). Poza tym możemy handlować zdobytymi w ten sposób towarami, szukać zakopanych skarbów lub zaginionych członków rodziny, atakować miasta, starać się o rękę pięknych córek gubernatorów, ewentualnie chwytać dowódców innych jednostek pirackich i wymieniać ich za okup. Gubernatorzy miast mogą nam zaoferować amnestię albo listy kaperskie (tzn. poręczenie króla, że wszystkie niecne postępki, jakich się dopuszczacie, robicie w jego imieniu), ewentualnie wyznaczać zadania do wykonania, przyznawać w imieniu króla stopnie wojskowe albo nawet nadawać ziemię za wierną służbę koronie. To jeszcze nie wszystkie opcje programu, ale jest ich tak wiele, że mógłbym poświęcić wiele, wiele zdań na tylko pobierzne opisanie ich.

Grafika nie jest niczym szczególnym, ale nie to stanowi o pozycji tego tytułu - w Pirates! można naprawdę poczuć tę wolność, jaką mieli niedomyci korsarze na swoich przeżartych przez korniki łajbach.


Ocena ogólna 5/5
◼◼◼◼◼
Grafika
◼◼◼◻◻
Dżwięki
◼◼◼◼◻
Grywalność
◼◼◼◼◼


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Pirates! wideo


Pirates! zrzuty ekranu