multiplayer online soccer manager


Amiga gry ekonomiczne

Air Bucks Amiga game
Air Bucks
Big Business Amiga game
Big Business
Delivery Agent Amiga game
Delivery Agent
Der Produzent Amiga game
Der Produzent
Der Reeder Amiga game
Der Reeder
Detroit Amiga game
Detroit
Flamingo Tours Amiga game
Flamingo Tours
Movie Maker 2 Amiga game
Movie Maker 2
Oil Barons Amiga game
Oil Barons
Oldtimer Amiga game
Oldtimer
Patrizier Amiga game
Patrizier
Ports of Call Amiga game
Ports of Call
Railroad Tycoon Amiga game
Railroad Tycoon
Sim City Amiga game
Sim City
Sim City 2000 Amiga game
Sim City 2000
Software Manager Amiga game
Software Manager
Transarctica Amiga game
Transarctica
Vermeer Amiga game
Vermeer
Wall Street Wizard Amiga game
Wall Street Wizard
Zeppelin Giants of the Sky Amiga game
Zeppelin Giants of the Sky
Transarctica Amiga Game


Transarctica

commercial
English
Transarctica klasyczne gry Amiga

1993 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry ekonomiczneJedna z najoryginalniejszych gier, z jaką się spotkałem, aczkolwiek w dużym stopniu to zasługa powieści na których została oparta. Świat pogrążył się w epoce lodowcowej, a prawo silniejszego znowu zaczęło triumfować.

Na pokładzie naszej ekskluzywnej lokomotywy (jedyna oaza ciepła w promieniu kilkuset kilometrów) planujemy swoją drogę przez długie, zaśnieżone trasy, by dotrzeć do niewielu pozostałych jeszcze na powierzchni Ziemi miast. W nich możemy handlować, naprawiać wagony, kupować nowe, sprzedawać zwierzęta lub żywność. Brzmi swojsko, ale tylko na pozór. Jedynymi ocalałymi zwierzętami są mamuty, obowiązującą walutą jest paliwo do lokomotywy (węgiel lub coś w tym rodzaju), a wśród towarów, którymi możemy obracać, są wędki, podkłady kolejowe (przydatne przy uszkodzeniach torów), sól, alkohol, futra zwierząt, kotlety z wilka (nie, to nie jest żart) oraz, najdroższe ze wszystkich, rośliny doniczkowe (dla nich trzeba mieć specjalny wagon-szklarnię). I jeszcze niewolnicy, ale w post-apokaliptycznych grach to niemal standard.

Poza włóczeniem się od miasta do miasta możemy polować na mamuty, łowić ryby, walczyć z posiadaczami innych pociągów (wtedy przydają się żołnierze i wagony z działami) oraz robić kilka innych ciekawych rzeczy (ok, te wymienione wyżej nie są przesadnie ciekawe, ale przypominam - jest epoka lodowcowa!). Sama gra ma jeszcze drugie dno - narrację pochodzącą z powieści Jean-Georgesa Arnaud i z czasem odkrywamy kolejne elementy tej historii.

Oprawa jest dosyć dobra, pomysł świetny, stylistyka całej oprawy bardzo dobra, grywalność w normie. Tyle mogę powiedzieć, resztę trzeba zobaczyć.


Ocena ogólna 5/5
◼◼◼◼◼
Grafika
◼◼◼◼◻
Dżwięki
◼◼◼◻◻
Grywalność
◼◼◼◼◻


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Transarctica wideo


Transarctica zrzuty ekranu