multiplayer online soccer manager


Amiga gry ekonomiczne

Air Bucks Amiga game
Air Bucks
Big Business Amiga game
Big Business
Delivery Agent Amiga game
Delivery Agent
Der Produzent Amiga game
Der Produzent
Der Reeder Amiga game
Der Reeder
Detroit Amiga game
Detroit
Flamingo Tours Amiga game
Flamingo Tours
Movie Maker 2 Amiga game
Movie Maker 2
Oil Barons Amiga game
Oil Barons
Oldtimer Amiga game
Oldtimer
Patrizier Amiga game
Patrizier
Ports of Call Amiga game
Ports of Call
Railroad Tycoon Amiga game
Railroad Tycoon
Sim City Amiga game
Sim City
Sim City 2000 Amiga game
Sim City 2000
Software Manager Amiga game
Software Manager
Transarctica Amiga game
Transarctica
Vermeer Amiga game
Vermeer
Wall Street Wizard Amiga game
Wall Street Wizard
Zeppelin Giants of the Sky Amiga game
Zeppelin Giants of the Sky
Detroit Amiga Game


Detroit

commercial
Detroit klasyczne gry Amiga

1994 klasyczna gra na Commodore Amiga - gry ekonomiczneGra ekonomiczna o tak bliskim każdemu z nas zajęciu, jak masowe produkowanie samochodów. To znaczy bliskim dla tych, którzy akurat zawodowo zajmują się produkcją samochodów, w odróżnieniu od ludzi, których interesuje wyłącznie efekt końcowy, czyli błyszczące ferrari zaparkowane w garażu.

Zaczynamy w pierwszych latach XX. wieku od pierwszej fabryki i pierwszego salonu sprzedaży. Cały świat został podzielony na regiony, w których możemy budować fabryki lub też tworzyć sieć dystrybutorów. Jak się łatwo domyśleć chcąc odnieść sukces nie możemy polegać tylko na jednym rejonie, ale od razu musimy zakładać zasięg globalny. Fabrykę możemy założyć nawet i w Afryce, ale jeżeli nie wejdziemy na rynek amerykański, to raczej nie uda nam się przetrwać zbyt długo. Każda fabryka ma ograniczoną liczbę linii montażowych, każda linia montażowa ma ograniczoną liczbę pracowników, a co za tym idzie musimy stale znajdować nowe miejsca i nowe rynki.

Poza sprzedażą samochodów możemy je projektować, zajmujemy się marketingiem, zatrudnianiem pracowników (szczególnie w czasie wojen i kryzysów z nimi związanych są kłopoty ze znalezieniem rąk do pracy) oraz kierujemy pracami badawczymi (np. czy stawiamy na bezpieczeństwo, czy na moc silników). Oczywiście mamy też konkurentów, którzy albo cenami, albo ilością produkowanych samochodów, będą starali się wygryźć nas z rynku.

Oprawa do wielkich osiągnięć ludzkości nie należy, ale też nie przeszkadza w grze. Detroit ma nieco błędów merytorycznych i nieco problemów przeczących logice (np. fakt, że takie rynki, jak Afryka, Rosja, Japonia, czy bardziej ogólnie Azja, to po prostu cmentarze, gdzie nie da się sprzedać zbyt wielu samochodów), a z upływem lat (tych symulowanych) systematycznie traci na atrakcyjności - po zbudowaniu kilku fabryk pozostaje sprawdzanie słupków sprzedaży i niewielkie korekty w ilości albo typie produkowanych pojazdów. Natomiast sam pomysł i wykonanie z biegiem lat (tych prawdziwych) nadal są źródłem rozrywki.


Ocena ogólna 4/5
◼◼◼◼◻
Grafika
◼◼◼◻◻
Dżwięki
◼◻◻◻◻
Grywalność
◼◼◼◻◻


1

2

3

4

5dodaj komentarz

Comment below

Detroit wideo


Detroit zrzuty ekranu


Detroit klasyczne gry AmigaDetroit klasyczne gry AmigaDetroit klasyczne gry AmigaDetroit klasyczne gry AmigaDetroit klasyczne gry AmigaDetroit klasyczne gry AmigaDetroit klasyczne gry Amiga